Firmy pożyczkowe – lista. Rata na Plus

O firmie

logo rata na plusW roku 2018 Grupa Aventus z siedzibą w Białymstoku wypromowała serwis rata na Plus, którego głównym założeniem było udzielania pożyczek pozabankowych z dłuższym okresem kredytowania. Dotychczas spółka zajmowała się świadczeniem chwilówek, zatem by zaspokoić potrzeby swoich klientów przeszła także na pożyczki ratalne. Aventus istnieje na rynku finansowym od pięciu lat, a kapitał zakładowy spółki wynosi 1,5 miliona złotych. Współpracuje z firmami TUSUMI oraz Arena Finance, które są pożyczkodawcami serwisu Rata na Plus. Do tej pory z usług firmy skorzystało blisko 200 tysięcy klientów.
Ocena:
4 gwiazdki

Dane kontaktowe

Aventus Group Sp. z o.o.
ul. Kard. St. Wyszyńskiego 2B
15-888 Białystok
telefon: 85 871 00 60
adres mailowy: info@ratanaplus.pl
Godziny pracy BOK: od poniedziałku do piątku 08:00 – 21:00, soboty i niedziele 09:00 – 17:00

wyślij wniosek o pożyczkę

Rata na Plus czyli pożyczki ratalne przez internet

Serwis internetowy Rata na Plus świadczy pożyczki przez internet w kwotach od 600 do 5 000 zł na 2-6 miesięcy. Okres kredytowania nie jest długi lecz wystarczający by rozłożyć na wygodne raty zaciągnięte zobowiązanie finansowe. Ponadto firma może zaproponować konsumentom pożyczki bez sprawdzania BIK. Każdy klient ma prawo do zwrócenia całej kwoty przez wyznaczonym terminem spłaty, lecz nie może wydłużyć czasu potrzebnego na uregulowanie długu. Ponadto należy ubiegać się jednorazowo tylko o jedną chwilówkę. Wnioskowanie o pożyczki odbywa się drogą internetową, nie wymaga żadnych dodatkowych dokumentów, a niezbędny do tego celu będzie jedynie dowód osobisty. Rata na Plus oferuje także szybkie pożyczki bez przelewania grosza, bowiem potwierdzenie tożsamości wnioskodawcy odbywa się również za pośrednictwem aplikacji Kontomierz.pl

Podsumowanie

 • pożyczki przez internet na raty w kwotach od 600 do 5 000 zł
 • czas spłaty wynosi 2-6 miesięcy
 • bez zaświadczeń o dochodach
 • bez sprawdzania BIK

Reprezentatywny koszt obsługi pożyczki
RRSO = 264,57% dla pożyczki w wysokości 5 000 zł na 6 miesięcy. Przy takim założeniu rata miesięczna wynosi od 1 189,30 zł.

 • dla 3 000 zł na 6 miesięcy rata = 713,51 zł
 • dla 2 000 zł na 6 miesięcy rata = 475,62 zł
 • dla 1 000 zł na 6 miesięcy rata = 237,73 zł
 • dla 1 000 zł na 2 miesiące rata = 655,76 zł

Jakie są wymaganie wobec potencjalnych klientów Rata na Plus?

O pożyczki pozabankowe na raty mogą ubiegać się obywatele naszego kraju, którzy mieszkają na stałe na terenie RP, mają 21-73 lata i są aktualnie zatrudnieni. Ponadto wnioskodawca nie powinien mieć negatywnej historii w rejestrze dłużników.

Bazy gospodarcze, które weryfikuje Rata na Plus
 • Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej – KBIG
 • ERIF BIG
 • Krajowy Rejestr Długów – KRD

Opinia o Rata na Plus

Rata na Plus jest produktem spółki Aventus, która stworzyła takie marki jak LEWpożyczka czy Niewielka Pożyczka. Jako, że nie sprawdza potencjalnych klientów w BIK, konsumenci mogą aplikować o pożyczki na raty mając wpis w ów bazie. Koszty obsługi zobowiązań finansowych nie należą do niskich, ale nie przekraczają ustalonych prawnie maksymalnych kosztów odsetkowych i pozaodsetkowych. Poza tym firma udziela pożyczek na raty bez żadnych zaświadczeń o zarobkach, choć wymaga od wnioskodawcy bycia zatrudnionym. Opinia o Rata na Plus jest dobra.
znaczek ok

 1. pożyczki na raty do 5 000 zł
 2. spłata w 2-6 miesięcy
 3. pożyczki na raty bez BIK
 4. bez zaświadczeń o dochodach
wyślij wniosek o pożyczkę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top