Mikrorata i pożyczki pozabankowe na raty online

O firmie

logo mikrorataMikrokasa podobnie jak Ratkomat są produktami międzynarodowej firmy Aasa Global. Specjalizuje się w udzielaniu zobowiązań finansowych długoterminowych, których spłatę reguluje się w postaci comiesięcznych rat. Procedura ubiegania się o pożyczki odbywa się online, a pieniądze mogą znaleźć się na koncie klienta nawet w ciągu 15 minut od pozytywnego rozpatrzenia wniosku. Spółka akcyjna Aasa zdobyła szereg certyfikatów, między innymi „Rzetelna Firma” czy „Firma przyjazna klientowi”. Należy do Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych.

Ocena:4 gwiazdki

Dane kontaktowe

Aasa SA
Aleje Jerozolimskie 99/9
02-001, Warszawa
telefon: 22 46 00 305
adres mailowy: info@mikrorata.pl

wyślij wniosek o pożyczkę

Pożyczki pozabankowe na raty w Mikrorata

Na platformie Mikrorata.pl dostępne są pożyczki pozabankowe na raty w kwotach od 1 000 do 10 000 zł. Czas na spłatę zobowiązania finansowego wynosi minimalnie 12 maksymalnie zaś 24 miesiące. W trakcie trwania umowy klient może zwrócić się z prośbą o zmianę harmonogramu rat lecz nie o przedłużenie okresu kredytowania. Wcześniejsze uregulowanie pożyczki nie stoi na przeszkodzie a konsument nie ponosi żadnych dodatkowych opłat. Dodatkowo jeśli spłaci on przynajmniej połowę rat ma także sposobność ubiegania się o kolejną pożyczkę. Proces ten odbywa się online i zwykle nie wymaga żadnych dodatkowych dokumentów z wyjątkiem dowodu osobistego. W niektórych przypadkach Mikrorata zastrzega sobie prawo do zażądania dokumentów potwierdzających wysokość i źródło dochodu. Dotyczy to jednak przypadków, gdy dana osoba znajduje się „na granicy” wymaganej zdolności kredytowej.

Podsumowanie

 • pożyczki na raty przez internet w kwotach od 1 000 do 10 000 zł
 • czas na spłatę wynosi od 12 do 24 miesięcy

Reprezentatywny koszt obsługi pożyczki
RRSO = 79,36% dla pożyczki w wysokości 10 000 zł na 24 miesiące. Przy takim założeniu rata wynosiła od 723,76 zł.

 • dla 5 000 zł na 24 miesiące rata = 368,13 zł
 • dla 5 000 zł na 12 miesięcy rata = 604,07 zł
 • dla 3 000 zł na 12 miesięcy rata = 372,44 zł

Kto może zostać klientem Mikrorata?

Warunki jakie należy spełnić by ubiegać się o pożyczki pozabankowe na raty to: wiek od 20 do 80 lat, obywatelstwo RP, udokumentowany dochód, dysponowanie własnym kontem bankowym oraz brak negatywnych wpisów w rejestrach dłużników.

Mikrorata weryfikuje następujące bazy dłużników
 • BIG InfoMonitor
 • ERIF BIG
 • Krajowy Rejestr Dłużników – KRD BIG
 • Biuro Informacji Kredytowej – BIK
 • Związek Banków Polskich

Osoby posiadające negatywny wpis w bazach BIG nie mogą aplikować o kredyty pozabankowe w Mikrorata. Nic nie stoi na przeszkodzie natomiast by wnioskować o zobowiązanie finansowego, gdy w przeszłości uzyskaliśmy niekorzystny zapis w BIK.

Opinia o Mikrorata

Właścicielem platformy Mikrorata jest spółka akcyjna Aasa, która prowadzi działalność pożyczkową w Polsce od wielu lat. Ceny proponowanych produktów pozabankowych nie są wygórowane, a firma nigdy nie przekroczyła limitu maksymalnych kosztów obsługi zobowiązań finansowych. Wszystkie czynności związane z udzieleniem pożyczki prowadzone są w sposób profesjonalny i bezpieczny. Niestety instytucja ta żąda od potencjalnych klientów udokumentowanego dochodu, choć oferuje pożyczki bez zaświadczeń. Plusem natomiast jest możliwość otrzymania kredytu pomimo wpisu w bazie BIK. Opinia o Mikrorata jest dobra.

znaczek ok

 1. pożyczki na raty do 10 000 zł bez zaświadczeń o dochodach
 2. wpis w BIK nie wpływa na odrzucenie wniosku o pożyczkę
 3. stałe niewysokie koszty pożyczek pozabankowych
 4. możliwość zmiany harmonogramu spłat
wyślij wniosek o pożyczkę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top