Czy osoby zadłużone mogą ubiegać się o pożyczki?

Polacy regularnie zaciągają kredyty, które przeznaczają na realizacje swoich planów, marzeń a także bieżące wydatki. Choć podczas aplikowania o zobowiązanie finansowe weryfikowana jest ich zdolność kredytowa, różne zdarzenia losowe powoduje, że trudno jest uregulować swój dług. Konsekwencje tego są bardzo przykre, bowiem cała nasza historia kredytowa, na którą ciężko się pracowało może runąć. Niestety z uwagi na niesłabnące wysokie zainteresowanie nieruchomościami oraz pęd konsumpcyjny, pomimo istniejącego ryzyka niewypłacalności, nie rezygnujemy z zaciągnięcia kredytu. Jednak czy będąc już zadłużonym możemy aplikować o kolejne zobowiązanie finansowe?

Czy osoby zadłużone mogą ubiegać się o pożyczki?

Określenie dłużnik niestety nie brzmi dumnie. Jego negatywny wydźwięk kojarzy się przede wszystkim z osobą fizyczną bądź przedsiębiorstwem, które nie wywiązały się z umów i nie zwróciły pożyczonych pieniędzy w wyznaczonym terminie. Jednak z drugiej strony zaciągając zobowiązanie finansowe, stajemy się automatycznie dłużni wobec danej instytucji od której uzyskaliśmy potrzebne środki. Jeśli spłacamy kredyt mieszkaniowy, gotówkowy czy nawet niewielką pożyczkę jesteśmy dłużni wierzycielowi określoną kwotę pieniędzy. Zatem regulując swój dług zgodnie z wyznaczonym harmonogramem nic nie stoi na przeszkodzie by ubiegać się o pożyczki. Gdy natomiast jesteśmy zadłużeni i nie radzimy sobie ze zwrotem należności, instytucja finansowa ma podstawy do odmowy udzielenia nam zobowiązania. Bowiem w takim wypadku nie wykazujemy pożądanej zdolności kredytowej, która jest warunkiem na pozytywne rozpatrzenie wniosku o pożyczkę.

Kredyt dla zadłużonych z komornikiem

Jak już wspomniano wcześniej samo posiadanie kredytu lub pożyczki nie dyskwalifikuje konsumenta na uzyskanie kolejnego zobowiązania finansowego. W sytuacji gdy kredytobiorca nie spłacił go w terminie, został wpisany na listę dłużników a w konsekwencji toczy się wobec niego postępowanie komornicze, szanse na kolejną pożyczkę są raczej niewielkie. Banki oraz znane instytucje pożyczkowe, które świadczą popularne chwilówki nie mają w ofercie takiego produktu jak kredyt dla zadłużonych z komornikiem. Zdarza się, że niektóre przedsiębiorstwa prywatne mogą zaproponować tego rodzaju rozwiązanie. Zwykle są to kredyty z zabezpieczaniem lub pożyczki społecznościowe. Jednak dość ryzykownym wyjściem jest korzystanie z ich usług, gdy połowę pensji zabiera nam komornik. Dlatego opcja ta powinna być rozpatrywana tylko w ostateczności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top