Parabanki na raty – Super Grosz

O firmie

logo super groszSuper Grosz to polska spółka, która została założona w roku 2015 w całości z własnego kapitału. Szacunkowo wynosi on 300 000 zł. Specjalizuje się z w udzielaniu zobowiązań finansowych ze spłatą ratalną. Nie współpracuje z innymi podmiotami, jest zarówno właścicielem serwisu udostępniającego pożyczki online jak i jedynym pożyczkodawca. Ponadto jako jedna z niewielu firm pozabankowych nie wymaga od swoich klientów dysponowania własnym kontem bankowym bowiem weryfikacja danych odbywa się za pomocą bezpłatnej aplikacji szyfrowanej SSL Konto X. Natomiast wypłata środków poza tradycyjnym przelewem na rachunek bankowy może się odbywać za pośrednictwem czeku GIRO, który umożliwia odebranie gotówki np. w placówce pocztowej.

Ocena:
4 gwiazdki

Dane kontaktowe

SuperGrosz Sp. z o.o.
ul. Grzybowska 87
00-844 Warszawa
telefon: 22 102 15 00
pożyczka na telefon: 22 493 68 90
adres mailowy: kontakt@supergrosz.pl
Godziny pracy BOK: od poniedziałku do piątku 08:00 – 20:00, soboty 9:00-17:00

wyślij wniosek o pożyczkę

Kredyt pozabankowy na raty w SuperGrosz

Instytucja pozabankowa SuperGrosz może zaoferować swoim klientom pożyczki na raty w kwotach od 1 000 do 15 000 zł na 4 do 48 miesięcy. Nowi klienci mają pewien limit co do wysokości pierwszego zobowiązania finansowego gdyż może ono sięgać maksymalnie 10 000 zł. Ponadto przy jednorazowej spłacie kredytu w czasie 30 dni, konsument nie ponosi żadnych opłat (RRSO = 0%) bez względu na to, jaka kwota pożyczki została zaciągnięta. Dużym ułatwieniem dla wnioskodawców jest brak konieczności wykonywania przelewu potwierdzającego dane klienta. Weryfikacja odbywa się za pomocą aplikacji Konto X. Ponadto Super Grosz świadczy zobowiązania finansowe bez wymogu posiadania własnego konta bankowego. Potrzebne środki finansowe można także uzyskać wybierając opcję czek GIRO i odebrać w najbliżej placówce Poczty Polskiej. Jednorazowo spłacana musi być tylko jedna pożyczka, aplikowanie o kolejną odbywa się po spłacie poprzedniej. Oczywiście całą kwotę można uregulować przed wyznaczonym terminem zmniejszając tym samym koszt obsługi zobowiązania finansowego.
Podsumowanie

 • pożyczki pozabankowe na raty do 15 000 zł
 • okres kredytowania wynosi 4-48 miesięcy
 • przy spłacie całej kwoty w 30 dni RRSO = 0%

Reprezentatywny koszt obsługi pożyczki
RRSO = 57,8% dla pożyczki w wysokości 15 000 zł na 48 miesięcy. Przy takim założeniu rata miesięczna wynosi od 692,95 zł.

 • dla 10 000 zł na 48 miesięcy rata= 461,95 zł
 • dla 10 000 zł na 36 miesięcy rata = 600,44 zł
 • dla 5 000 zł na 24 miesiące rata = 408,49 zł

Jakie warunki są niezbędne do spełnienia by ubiegać się o pożyczki w SuperGrosz?

SuperGrosz udziela pożyczek bez zaświadczeń o dochodach osobom, które ukończyły 21 rok życia i są obywatelami polskimi. Należy także wykazać się odpowiednią zdolnością kredytową do uregulowania pożyczki w wyznaczonym terminie.

SuperGrosz weryfikuje następujące bazy dłużników
 • BIG InfoMonitor
 • Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej – KBIG
 • ERIF BIG
 • Krajowy Rejestr Długów – KRD
 • Biuro Informacji Kredytowej – BIK

Opinia o SuperGrosz

SuperGrosz jest polską instytucją pozabankową z wieloletnim doświadczeniem w zakresie udzielania pożyczek przez internet. Oferuje dość wysoką kwotę maksymalną kredytu oraz długi okres kredytowania, zatem nieco bardziej niż inne firmy elastyczny czas spłaty. Co więcej, nie wymaga od swoich klientów posiadania konta bankowego gdyż proponuje pożyczki na raty bez przelewania grosza oraz realizuje przelewy za pomocą czeku Giro. Co więcej, przy uregulowaniu całej kwoty pożyczki w 30 dni, nie zostanie nałożony żaden koszt a zatem RRSO = 0%. Z drugiej strony ceny za produkty Super Grosz są nieco zbyt wysokie. Dlatego nasza opinia o Super Grosz jest dobra a nie bardzo dobra.

znaczek ok

 1. pożyczki na raty do 15 000 zł bez zaświadczeń o dochodach
 2. czas potrzebny na spłatę 4-48 miesięcy
 3. zwrot po 30 dniach = RRSO 0%
 4. pożyczki pozabankowe bez przelewania grosza
wyślij wniosek o pożyczkę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top