Firmy pożyczkowe pozabankowe – Ratkomat

O firmie

logo ratkomatMarka Ratkomat jest produktem międzynarodowej instytucji finansowej Aasa Global, która rozpoczęła swoją działalność w roku 2010. Zajmuje się przede wszystkim udzielaniem pożyczek na raty zarówno dla klientów indywidualnych jak i przedsiębiorców. Ratkomat pośredniczy zaś w świadczeniu usług pozabankowych, których pożyczkodawcą jest oczywiście spółka akcyjna Aasa. Wyróżnia się wysoką jakością usług, doświadczeniem oraz przejrzystymi zasadami udzielani pożyczek pozabankowych. Kapitał zakładowy spółki wynosi 42 miliony złotych. Jest członkiem Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych.

Ocena:
5 gwiazdek

Dane kontaktowe

Aasa SA
ul. Raciborska 35 A
44-200, Rybnik
infolinia: 801 40 40 40
telefon komórkowy: 699 822 780
adres mailowy: kontakt@ratkomat.pl

wyślij wniosek o pożyczkę

Pożyczki pozabankowe na raty w Ratkomat

Wnioskując o pożyczki w serwisie internetowym Ratkomat możemy uzyskać pieniądze na dowolny cel ze spłatą w comiesięcznych ratach przez okres od 12 do 24 miesięcy. Kwoty pożyczki wynoszą od 1 000 do 10 000 zł przy czym ostateczna wysokość zobowiązania finansowego zależy przede wszystkim od zdolności kredytowej klienta. Nie występują żadne ograniczenia co do maksymalnej wysokości pierwszej pożyczki, zatem osoby korzystające z usług firmy po raz pierwszy mają szansę aplikować o najwyższą sumę, 10 000 zł. Istnieje możliwość ubiegania się o kolejną pożyczkę przed całkowitą spłatą poprzedniej, przy czym należy mieć uregulowane co najmniej połowę rat poprzedniego zobowiązania finansowego. Wszystkie usługi dostępne są online i generalnie nie wymagają dodatkowych dokumentów, takich jak zaświadczenia o dochodach. Pieniądze zostaną przelane na konto kredytobiorcy następnego dnia roboczego, po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku. Każda pożyczka pozabankowa jest finalizowana podpisaniem umowy, którą dostarczy kurier pod wskazany adres, opłacony przez pożyczkodawcę.
Podsumowanie

 • okres kredytowania wynosi 12-24 miesięcy
 • pożyczki na raty online od 1 000 do 10 000 zł

Reprezentatywny koszt obsługi pożyczki
RRSO = 79,29% dla pożyczki w wysokości 10 000 zł na 24 miesiące. Przy takim założeniu rata wynosiła od 723,12 zł.

 • dla 5 000 zł na 24 miesiące rata = 367,80 zł
 • dla 5 000 zł na 12 miesięcy rata = 603,75 zł
 • dla 3 000 zł na 12 miesięcy rata = 372,25 zł

Kto może zostać klientem Ratkomat?

Firma udziela zobowiązań finansowych obywatelom Polski, którzy są w wieku od 20 do 80 lat i mieszkają na stałe w naszym kraju. Ponadto niezbędny jest udokumentowany dochód (akceptowane są różne źródła dochodu, takie jak np. umowa o pracę, dzieło, renta czy emerytura).

Ratkomat weryfikuje następujące bazy dłużników
 • BIG InfoMonitor
 • ERIF BIG
 • Krajowy Rejestr Dłużników – KRD BIG
 • Biuro Informacji Kredytowej – BIK
 • Związek Banków Polskich

Warunkiem koniecznym do spełnienia przed ubieganiem się o produkty finansowe w Ratkomat jest pozytywna historia kredytowa w bazie Biura Informacji Gospodarczej. Sam wpis w BIK nie oznacza automatycznego odrzucenia wniosku o pożyczkę.

Opinia o Ratkomat

Właścicielem serwisu Ratkomat jest spółka akcyjna Aasa Polska, która dała się poznać jako instytucja pozabankowa godna zaufania, uczciwa oraz kompetentna. Produkty finansowe, które dostarczane są klientom sektora pozabankowego nie mają żadnych ukrytych opłat, choć wymagany jest udokumentowany dochód. Mimo wszystko z całą pewnością można powiedzieć, iż Aasa a zatem Ratkomat to jedna z najniebezpieczniejszych firm pożyczkowych w naszym kraju. Dlatego opinia o Ratkomat jest pozytywna.

znaczek ok

 1. pożyczki na raty do 10 000 zł bez żadnych ukrytych opłat
 2. wpis w BIK nie wpływa na odrzucenie wniosku o pożyczkę
 3. niewygórowane koszty pożyczek pozabankowych
 4. bezpieczeństwo i biegłość w zakresie usług finansowych
wyślij wniosek o pożyczkę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top